Andy Coconut

Andy (vlastním jménem Andrea Zítková) je neuvěřitelná! Kouzelná dívka, které byl dán velký taneční talent, nakažlivá energie a přirozené vystupování. Navíc je obdařena velkou pokorou a cílevědomostí.

„S tancem jsem začala, když mi bylo 6 let. Můj první kontakt s ním byl aerobic. Potom jsem byla roztleskávačka. Věnovala jsem se tomu asi 6 let, chodila jsem na tréninky 3x týdně a často i víkendy. Moc mě to bavilo, byl to pro mě určitý typ odpočinku. Ve 13 letech jsem skončila s cheerleadingem a přešla k tanečnímu stylu MTV dance. Pamatuji si, že tam tenkrát mamka volala, jestli mě na lekce vůbec vezmou, protože tyto lekce byly určeny pro dospělé. Po roce mi bylo nabídnuto jít do tanečního studia Yemiho A.D. – Dance Academy Prague a po roce tančení v tomto studiu jsem prošla konkurzem do soutěžních složek. Hned moji první soutěž jsme vyhráli Evropu.

Mým přáním bylo naučit se více stylům, a proto má další cesta v tanci byla k contemporary. Letos jsem natočila také svůj první profesionální taneční videoklip. Podle mě si lidé ani neuvědomují, kolik je za tím práce. Ale když jsem ho tenkrát dotočila, zažila jsem opravdu nejhezčí pocit. Od září tohoto roku jsem nastoupila do tanečního studia United Movement pod vedením Jakuba Dvořáka, se kterým jsem předtím spolupracovala na obou svých tanečních videoklipech. Do studia dojíždím z Prahy 2x týdně 2 hodiny tam a 2 hodiny zpátky. 

Doma jsem běžně v 1 v noci a do školy pak vstávám ve 4:30, v sobotu dokonce ve 3:50 a přicházím domů až večer. Mám často i soukromé a jiné tréninky. V podstatě trénuji každý den kromě středy. Myslím ale, že to jenom dokazuje mou lásku k tanci a k tomu, co dělám.

IMG_7586.jpg

Od dětství jsem zvyklá na určitý režim. Spím pár hodin, vstanu, jdu do školy, ze školy na trénink a domů přicházím pozdě večer, kdy se ještě musím učit. Když mám někdy výjimečně den volna, jsem trochu nervózní z toho, že bych měla něco dělat. Mám strašně ráda to, co dělám a neměnila bych. Jsem hodně vděčná i za to, že mám vůbec podmínky k tomu toto všechno dělat.

Vždycky, když jdu do něčeho nového, tak se do toho snažím dát sto procent. Nikdy jsem si neřekla, že kvůli tomu, že mi něco nejde, přestanu. Spíš mě to motivuje na sobě pracovat. Protože tím, že mi něco nejde, tak je to zároveň příležitost ke zlepšení.

Studuji gymnázium a mým přáním je stát se doktorkou, takže příští rok se chystám podávat svou přihlášku na medicínu. S Youtube jsem začala díky ségře (Carrie Kirsten), která natáčela videa a mě se to hrozně zalíbilo, protože to bylo něco nového. Na začátku jsem točila videa s ní a potom jsem začala i sama. Postupně se to rozrostlo a já mám dneska na Youtube skoro 180 tisíc odběratelů.

Mým velkým snem nyní je odletět na měsíc do LA, navštěvovat tam na taneční lekce a potkat se se svým oblíbeným choreografem Brianem Friedmanem a tanečnicí Maddie Ziegler.

Od dětství jsem zkoušela různé věci, od golfu, plavání až po tancování. Díky tomu jsem měla možnost zjistit, co mě baví a u toho zůstat.”

— Konec

Tom Hodbod