Nikol Švantnerová

Nikol netřeba představovat. Miss České republiky 2015 – krásná a velmi úspěšná modelka. Je to však to, co jí definuje? Ne tak úplně. Nikol je především srdcařka, milovnice života a čistá duše. Setkání s ní bylo lehké a příjemné.

„DO YOU je kampaň, která je hlavně o zdravém sebevědomí. Já a sebevědomí – to je zajímavý příběh. Když jsem se hlásila do Miss, měla jsem ho na bodu mrazu. Chtěla jsem dokázat sobě i lidem okolo, že na to mám. Ale pravdou je, že jsem si nevěřila. Měla jsem tendence na sobě hledat ne to hezké, ale hlavně to špatné, co by se dalo zlepšit. Dnes vím, že honba za dokonalostí je zbytečná, dokonalost neexistuje.

Těsně potom, co jsem vyhrála Miss, jsem rok žila v takové umělé bublině, že všichni byli najednou kamarádi. Lidé, kteří o mně X let nevěděli, mě najednou znali. Vlastně až po roce jsem je vyselektovala, protože jsem si uvědomila, kteří za to stojí a kteří mě jen využívají.

Nejsem typická modelka, i když modeling dělám už 13 let. Až poslední rok jsem se opravdu našla v tom, co momentálně dělám a spojila víc aktivit dohromady. Moderuji na Fashion TV, do toho jsem si udělala vlastní blog, kterým se snažím inspirovat a také nesmím zapomenout na svůj oblíbený Instagram.

Byly doby, kdy mi na modelingu vadilo, že musím až moc řešit svou postavu, že se musím trochu přetvařovat a být v podstatě někdo jiný. Také lidé kolem byli často nepřejícní. Představovali si, že jsem hloupá, namyšlená, rozmazlená, že nic neumím, jenom se smát do objektivu a podobně. Až po nějaké době a i díky sociálním sítím, kde ukazuju svůj život, lidé pochopili, jaká jsem a už je to lepší. Jsem z domova vychovaná tak, že mi naši nedovolili, abych zpychla. Nemám pocit, že bych měla mít kvůli něčemu nosánek nahoře. Moje cíle jsou tak obrovské, toto je jen malá část.

IMG_7148.jpg

Dnes už s úlevou vzpomínám na období, které mě hodně ovlivnilo a posunulo dál. Kvůli nečekanému rozchodu jsem se ocitla na úplném dně – jak fyzicky, tak i psychicky. Nakonec jsem si ale řekla, že dost, že už stačilo toho smutnění a zbytečného sebetrýzněný. V hlavě jsem si to srovnala a nastavila priority. Musela jsem si to však uvědomit sama. Začala se mít ráda. Jakmile jsem se dostala fyzicky do pohody, tak jsem se dostala i psychicky do pohody a všecko se rozvíjelo – nový vztah, nová práce atd.

Sport mi v té době hodně pomohl. Začala jsem běhat a vnímám, že tím posiluji i mysl. Sport mě naučil nehonit se za cílem a umět prohrávat. Když něco nevyjde, vyjde to jindy anebo vyjde něco jiného. Naučilo mě to vytrvalosti. Když člověk začne sportovat, je potřeba obětovat tomu pravidelnost a vybudovat si návyk. Umění něco budovat se pak dá převést i do běžného života. Od mala jsem dělala atletiku, skok do výšky a překážky.

Výmluvy nemám ráda, protože si myslím, že každý si čas na sport může najít. Stačí půl hodiny doma a nic k tomu člověk nepotřebuje. Ani já nemám trenéra a neplatím si drahé fitko – stačí si zaběhat a dát si půlhodinku posilování doma a to je vše. Také se mi někdy nechce, ale tělo se navykne a už to i potřebuje. Když sportuju, mám energii, když ne, tak jsem líná a unavená. Jakmile člověk uvidí, že se posouvá, s tělem i myslí, o to víc to bude dělat radši. Vždy se na to těším a dělám to moc ráda.

Můj sen bylo být slavná, dělat modeling, inspirovat lidi, spolupracovat se značkami. Mám ale i osobní sny. Postavit dům, mít zdravé děti, procestovat svět.. Chci se posunout ve sportu a mít ještě lepší výsledky. Jsem i hrozný blázen do zvířat, jednou bych chtěla jít tímto směrem, abych pomáhala. Třeba postavit si obrovský útulek. Také miluju přírodu. Dostala jsem do fáze, že když mám jakékoliv volno, jedu pryč do přírody a užívám si ten klid. Jednou bych chtěla mít chatu v přírodě a bydlet za Prahou.

Do You pro mě znamená být spokojená sama se sebou. To je nejdůležitější, co člověk může mít. Pocit, že cokoliv udělám, tak vím, že jsem do toho dala maximum, i když to nevyjde. Nehledat zbytečně negativní věci. Pokud se sebou nejsem spokojená, nemůžu nikdy odvést 100% výkon – nikdy. Když jsem spokojená, tak zářím a okolí vidí, že jsme šťastná. Když jsem šťastná, i moje tělo je šťastné.“

— Konec

Tom Hodbod